Do roka budou 5G smartphony nejprodávanější

Zhruba za rok nastane na trhu smartphonů klíčový zlom. Podle agentury Strategy Analytics budou 5G smartphony nejprodávanější kategorií mobilů podle konektivity.

Strategy Analytics připravilo na svém blogu zajímavý graf, který ukazuje prognózu prodejů mobilů podle konektivity do roku 2026. Vcelku nepřekvapivě se očekává nárůst jen u přístrojů s podporou 5G.

5G smartphony jsou stále populárnější

První zlom by měl přijít ještě letos, kdy 5G smartphony budou tvořit zhruba třetinu prodejů. Navíc překonají i přístroje s LTE-A konektivitou. To je prozatím hlavní skupina telefonů na trhu s nejnovější LTE konektivitou. Tedy alespoň ve vyspělém světě.

5G smartphony prodeje podle Strategy Analytics

Další zlom přijde za rok, respektive někdy ke konci roku 2022, kdy již budou prodeje mobilů s 5G tvořit nadpoloviční většinu. Pád prodejů mobilů s LTE-A konektivitou se sice zpomalí, ale to jen kvůli tomu, že nahradí starší revize LTE a přístroje se staršími 3G technologiemi.

Ty již dnes představují okrajovou část trhu, jsou to především nejlevnější neznačkové přístroje pro rozvojové trhy a některé obyčejné mobily.

Tlačítkáče z trhu nezmizí

V roce 2026 pak podle Strategy Analytics budou mít 5G smartphony již víc jak sedmdesátiprocentní podíl na trhu. Jenže to již možná budou na trh přicházet nástupní technologie: 5.5G nebo 6G. A situace se bude opakovat.

Z grafu je patrná jedna zajímavost, přes mírný pokles si zhruba desetiprocentní podíl udrží dlouhodobě telefony s EDGE připojením, tedy s technologií starou víc jak 20 let. Jsou to obyčejné tlačítkové telefony, které prostě ani v roce 2026 z trhu nezmizí.

ČTĚTE DÁLE:

5G 5G procesor 5G smartphone 5G smartphony 5G sítě Apple Astra Zeneca covid covid-19 Dezinformace dimensity ericsson hoax huawei iphone konspirace Koronavirus mediatek mmWave Motorola nejlevnější 5G smartphone novinka O2 očkování očkování covid-19 Pfizer pokrytí procesor práce na dálku práce z domova připojení qualcomm realme rozvoj samsung smartphone snapdragon statistika t-mobile technologie vakcinace Vakcína vakcína covid vakcína mRNA xiaomi

Sdílejte článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *