Testuje se v Česku na Covid-19 málo, nebo hodně?

Na jaře se v Česku provádělo denně jen docela málo testů. Obvykle jeden test na dva tisíce obyvatel. S nástupem druhé vlny epidemie se počet testů výrazně zvýšil.

Na hodnotu jednoho testu na tisíc obyvatel jsme se dostali na začátku září a s rostoucí epidemií se podařilo zvýšit počet testů až na více jak 45 000 denně. Ve špičce, tedy 27. října, proběhlo 3,74 testu na tisíc obyvatel.

Málo, nebo hodně? Docela dost, což ukazuje zajímavá interaktivní tabulka a graf. V rámci regionu jsou to čísla vysoká, a to třeba i v porovnání s Itálií. Ta nás sice již předstihla, ale to souvisí i s křivkou samotné epidemie. V Česku už stagnuje, v Itálii počet nakažených stále roste.

ČTĚTE DÁLE:

5G 5G procesor 5G smartphone 5G smartphony 5G sítě Apple Astra Zeneca covid covid-19 Dezinformace dimensity ericsson hoax huawei iphone konspirace Koronavirus mediatek mmWave Motorola nejlevnější 5G smartphone novinka O2 očkování očkování covid-19 Pfizer pokrytí procesor práce na dálku práce z domova připojení qualcomm realme rozvoj samsung smartphone snapdragon statistika t-mobile technologie vakcinace Vakcína vakcína covid vakcína mRNA xiaomi

Sdílejte článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *